Аналіз виховної роботи в школі за І семестр 2019 - 2020 н.р.

Протягом І семестру 2019 – 2020 н. р. педагогічний колектив школи в своїй діяльності керувався діючими нормативними документами Міністерства освіти і науки України. Вживалися заходи щодо розвитку удосконалення, підвищення професійної майстерності та рівня психологічної і методологічної підготовки педагогічних кадрів з метою забезпечення якісної освіти.

Ключовим нормативним документом у сфері освітньої політики щодо виховання є наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243, яким затверджено «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України». Програма розрахована на весь період виховної діяльності з учнями конкретного класу з урахуванням вікових, індивідуальних та психолого-педагогічних особливостей учнів (для роботи з учнями 1-4, 5-9 та 10-11 класів). Метою «Основних орієнтирів виховання» є створення цілісної моделі виховної системи на основі громадянських та загальнолюдських цінностей.

У школі зміст виховної діяльності побудувано у відповідності до наступних ключових ліній:

ціннісне ставлення до себе;

ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;

ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

ціннісне ставлення до праці;

ціннісне ставлення до природи;

ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

Класні керівники та класоводи спланували та почали роботу по співпраці педагогів та батьків у родинному вихованні, у вихованні громадянина, патріотаУкраїни.

Виховна робота здійснювалась за цими основними напрямами.

Пріоритетним напрямом виховної роботи Левківської ЗОШ І –ІІ ст. на 2019 – 2020 н.р. є ціннісне ставлення до суспільства і держави та головним спектром виховної роботи є європейська та євроатлантична інтеграція.

За кожним з напрямків виховної роботи протягом І семестр 2019 – 2020 навчального року проведена робота:

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави:

02.09.19 в школі відбулася святкова лінійка, присвячена Дню знань.

Учні школи відзначили річницю визволення України від німецько-фашистських загарбників: підготували урочисту лінійку.

У жовтні пройшов день, присвячений річниці українського козацтва та Дню захисника України, у ході якого було проведено такі виховні заходи:

- Загальношкільне свято приурочене до Дня Захисника України;

- Козацькі забави проведені спільно з будинком культури

- Тематична лінійка.

В листопаді класні керівники провели класні години в формі бесід, усних журналів, ділових ігор, конференцій, «круглих столів» з морально-правової тематики:

«Закон обов’язковий для всіх», «Захист прав дітей у нашій державі», «Діти: злочин і кара», «Як ви розумієте та співвідносите поняття «свобода» і «відповідальність» ?», «Декларація прав дитини та Конвенція ООН про права дитини», «Діти мають право».

21.11.2019 р. відбулося свято до Дня Гідності та Свободи.

У грудні у школі з року був проведений місячник військово-патріотичного виховання, присвячений Дню Збройних Сил України.

Під час місячника відбулись:

- Екскурсія в кімнату-музей Бойової слави;

- Виставка «Славні Гетьмани України»;

- Конкурс газет до Дня Збройних сил України

У ході місячника класними керівниками проведені класні, виховні години, бесіди за темами:

- Лекція «Героїчне минуле нашого народу»;

- Бесіда «Збережемо пам’ять про подвиг»;

- Бесіда «Воєнна доктрина України»;

- Лекція «Міжнародне військове співробітництво та участь збройних формувань України в миротворчих місіях»

Ціннісне ставлення до людей:

Учні школи взяли активну участь в акції «Милосердя».

06.10 учні 5-9 класів під керівництвом педагога-організатора підготували та провели свято до Дня працівника освіти «Шана, вдячність лише Вам».

Було проведено ряд виховних заходів до Всесвітнього Дня інвалідів у 1-4 класах класоводи провели виховні години на тему «Що таке милосердя?», «Слабкість чи сила?», «Сила волі – хто вона?», «Сильні духом»; у 6 класі було проведено класну годину на тему «Разом до милосердя», виховну годину «Слабкі тілом – сильні духом» було проведено серед учнів 7-8 класів.

1 грудня у школі відбулася тематична лінійка до Всесвітнього Дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими, у ході якої у класах було проведено виховні години, конкурс антиреклам, малюнків, плакатів.

До Новорічних свят було проведено новорічно-різдвяну сценку та виставку новорічних стінгазет.

Ціннісне ставлення до мистецтва:

Протягом І семестру учні школи брали участь в підготовці та проведенні виховних заходів, концертів, свят. Були підготовлені концертні програми до Дня знань, Дня вчителя, Андріївські вечорниці.

До Місячника Збройних сил України, Тижня правознавства, до Дня українського козацтва класи підготували стіннівки.

Також 16 жовтня була здійснена екскурсія в маєток-садибу с. Самчики, а 26 жовтня екскурсія на завод Оболонь м. Красилів.

Ціннісне ставлення до праці:

У вересні та жовтні в ході акції «Чистодвір» учні займалися упорядкуванням території школи, приводили в порядок квітники та спортивний майданчик.

В жовтні пройшов конкурс виробів з природного матеріалу та конкурс букетів і композицій «Чарівна осінь».

Щоп’ятниці учні проводять генеральне прибирання в класних кімнатах, доглядають за квітами. Щотижня на загальношкільній лінійці черговий клас інформує про стан чергування в класах, їдальні та на перервах.

Ціннісне ставлення до себе:

В школі працюють гуртки.

Протягом семестру класні керівники та класоводи проводили планові бесіди по застереженню дитячого травматизму, перевіряли виконання режиму дня та тижневого розпорядку учнів.

У вересні з 02.09 по 30.09 пройшов місячник «Увага! Діти на дорозі!». В ході місячника відбулись проведені бесіди: «Подорож по країні дорожніх знаків», «У мене є велосипед», «Безпека на дорозі», «Я- учасник дорожнього руху».

З 01.10 по 31.10 пройшов місячник безпеки використання газу в побуті, класними керівниками було сплановано та проведено тематичні виховні та практичні заняття.

В школі постійно ведеться профілактична робота по попередженню захворюваності дітей, профілактики ВІЛ-СНІДу, тютюнопаління. Про була проведена тематична лінійка.

В школі працюють гуртки та спортивна секція. Учні постійно беруть участь в районних спортивних змаганнях.

Протягом року класні керівники та класоводи проводили планові бесіди по застереженню дитячого травматизму, перевіряли виконання режиму дня та тижневого розпорядку учнів.

Були проведені шкільні етапи Малих Олімпійських ігор, в рамках Олімпійського тижня.

Класними керівниками проведено олімпійський урок «Спорт і фізичне виховання утвердженню здоров’я»

Класні керівники та класоводи провели бесіди та класні години про права та обов’язки учнів:

- Подорож у Країну Прав Дитини (урок-казкова подорож для учнів1-4 класів)

- Закон обов’язків для всіх (5 клас)

- Виховуємо громадянина (6 клас)

- Людина починається з добра (7 клас)

- Слідство ведуть знавці (урок-вікторина для учнів 8 класу)

- Права дитини в нашій країні, Знай закон замолоду (інтелектуальна гра) (9 клас).

Крім того в цьому році в школі запроваджено «Хвилинки творчості». Кожен день після 4 уроку відповідальний клас готує номер художньої самодіяльності.

З метою покращення навчально виховного процесу в школі створене і діє учнівське самоврядування. Це сприяє підвищенню активності та відповідальності учнів. Діти самі визначають переможців конкурсів, змагань. Результати завжди оголошуються на загальношкільних лінійках.

У школі ___ учнів протягом І семестру знаходилися внутрішкільному обліку за скоєне правопорушення, порушення правил поведінки учня в школі, тютюнопаління . З цими учнями постійно проводилася профілактична робота з боку педколективу.

Учні з двох сімей знаходяться на обліку як діти, що опинилися у складних життєвих обставинах: Матвієнко Світлана, Матвієнко Анастасія, Вензліцька Оксана, Вензліцька Анастасія, Вензлінська Вікторія, Вензлінська Світлана. Цим дітям постійно надається педагогічна допомога.

Однак методична робота з окремими класними керівниками потребує вдосконалення та більш практичного спрямування.

Кiлькiсть переглядiв: 675

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Січень 2021 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031